browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Strzelnica militarna ASG

MILITARNA  STRZELNICA  ASG z replikami broni historycznej z okresu II Wojny Światowej.

Jest to bardzo atrakcyjna zabawa strzelecka na wszelkich festynach gminnych czy imprezach dla dzieci, młodzieży i oczywiście dorosłych.

Można też rozgrywać konkursy strzeleckie w szkołach lub na imprezach zakładowych.

Strzelnica skonstruowana jest z dwóch pawilonów 3x3m, ścianki boczne są zabezpieczone usztywnianą nylonową siatką a na tylnej ściance jest zamontowany kulochwyt ze wzmacnianej tkaniny kewlarowej której splot nie przebija śrut z wiatrówki.

W Ofercie posiadam repliki pneumatyczne broni długiej o napędzie elektrycznym i sprężynowym oraz broni krótkiej o napędzie gazowym CO2. Z replik strzela się kulkami precyzyjnymi z tworzywa sztucznego o przekroju 6mm.

Poniżej opisałem repliki broni ASG które posiadam w ofercie strzelnicy i które były używane na różnych frontach II W.Ś.

1.  MP-40 popularnie nazywany Shmeisserem – jest to niemiecki pistolet maszynowy kalibru 9x19mm Parabellum skonstruowany przez Hugo Schmeissera

2. Karabinek Mauser 98k – niemiecki karabinek powtarzalny z okresu II wojny światowej

3. Sturmgewehr 44 (STG44) – jest to jeden z pierwszych karabinków automatycznych na nabój pośredni 7,9x33mm wprowadzony do armii niemieckiej w 1943 roku.

4. PPSz wz. 1941 zwany potocznie pepeszą – jest to radziecki pistolet maszynowy kalibru 7,62 x 25mm, skonstruowany przez Gieorgija Szpagina i wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku.

5. Thompson M1A1, znany także jako Tommy gun – amerykański pistolet maszynowy szczególnie popularny wśród żołnierzy amerykańskich podczas II wojny światowej.

6. Dan Wesson 2.5″ – Ciężka, w pełni metalowa, licencjonowana replika rewolweru  napędzana gazem CO2 z 12g kartusza umieszczanego w rękojeści. Replika posiada oryginalne oznaczenia producenta broni ostrej i jest wyposażona w indywidualny numer seryjny. Realizmu temu rewolwerowi dodaje konieczność ładowania kulek do łusek tak jak w prawdziwej broni. Replika strzela w systemie DA.


Do konkursów strzeleckich precyzyjnego strzelania do tarczy posiadam wiatrówki czyli broń krótką o napędzie gazowym CO2, na amunicję w postaci kulek metalowych BBs 4,6mm.

1. Mauser C96 – pneumatyczna wersja pistoletu , kojarzącego się niezmiennie z czasami II Wojny Światowej. W oryginale ten pistolet uznawany jest za pierwszy udany typ pistoletu samopowtarzalnego. Oryginał wyprodukowany przez trzech braci w niemieckiej fabryce Mausera produkowany był od 1896 roku i łącznie wykonano go ponad milion egzemplarzy. Replika tego pistoletu Legends C96 z firmy Umarex pozwoli nam przenieść się do czasów kiedy ten pistolet doceniony został przez wiele armii i był ulubioną bronią między innymi Winstona Churchilla. Wysoki realizm strzelania dzięki systemowi odrzucania zamka przy strzale – BLOW-BACK

2. P08 Parabellum – pistolet samopowtarzalny konstrukcji niemieckiej z okresu przed I wojną światową. Potocznie nazywany też Luger od nazwiska konstruktora. Wyjątkowość wiatrówki Legends P.08 polega na wiernym odwzorowaniu wszystkich detali oryginalnej konstrukcji. Wiatrówka ta została wykonana w całości z metalu, dzięki czemu osiągnięto bardzo realistyczny wygląd, a trzymając ją, użytkownik ma wrażenie posługiwania się prawdziwą bronią.

3. PM Ultra Makarov to pneumatyczna replika znanego radzieckiego pistoletu wykorzystywanego przez służby mundurowe wielu krajów Układu Warszawskiego. Seria Legends to gwarancja wierności odwzorowania detali oryginału i wykorzystania materiałów najlepszej jakości. PM Ultra posiada system blow-back poruszający zamkiem podczas strzelania, dzięki czemu możemy poczuć odrzut i pracę pistoletu naśladujące działanie broni ostrej.